Niečo o marketingovom význame video produkcie

video produkcia

Všetci sme svedkami toho, ako sa dynamicky menia veci  okolo nás. Každodenne sme zaplavení až presýtení rôznymi informáciami z rôznych zdrojov. Používanie internetu je dnes úplnou samozrejmosťou. Podnikatelia hľadajú účinné marketingové postupy ako využívať jeho možnosti. Digitálny marketing sa stáva dôležitou súčasťou úspešného podnikania a je bezpochyby mimoriadne konkurencieschopným faktorom. Dnešný podnikateľský aj spotrebiteľský svet tvoria nasýtené trhy a pestré konkurenčné prostredie.

Video ako efektívna komunikácia

Firemné spoločnosti aj jednotliví podnikatelia sú nútení neustále hľadať a inovovať svoje správanie sa na trhu. Ako sa presadiť, predávať svoje výrobky alebo služby a aké typy marketingu sú určite tou ich najúčinnejšou marketingovou taktikou.

Najvýznamnejším príkladom je video marketing. Za posledných niekoľko rokov jeho popularita doslova explodovala. Video produkcia počas covidovej pandémie  jasne ukázala, že efektívna digitálna komunikácia je všeobecne dôležitejšia ako kedykoľvek predtým. Preto aj dôležitosť video marketingu v konkurenčnom predbiehaní sa nebola nikdy tak viditeľná, ako je tomu v súčasnosti.

Video je rýchle, ľahko stráviteľné a zapamätateľné médium

Internet ponúka dnešnému spotrebiteľovi nepreberné množstvo možností  a príležitostí, Prezeranie si tovaru a služieb je online oveľa pohodlnejšie ako navštevovanie obchodov. Aj keď obchodné centrá stále zohrávajú dôležitú úlohu, elektronické  nakupovanie a získavanie informácií  je pre spotrebiteľskú verejnosť čoraz príťažlivejšie.

Pokiaľ chce akákoľvek firma držať krok s konkurenciou, musí začať s kvalitným video marketingom.  Navrhnutie a nastavenie vlastného webu alebo profilu na sociálnych sieťach je nutným prvým krokom. Keď ich budete mať, okamžite zaujmite svoje publikum uverejnením vysokokvalitného marketingového videa. Videom, ktoré stručne, efektívne a pútavo zhŕňa to, kto ste, čo robíte a čo ponúkate.

Vyhľadávač Google uprednostňuje video

Premyslený spôsob, akým internetový vyhľadávač Google usporiada výsledky vášho vyhľadávania, taktiež jednoznačne zdôrazňuje význam  video produkcie. Tento vyhľadávač často umiestňuje video priamo navrch výsledkov vyhľadávania. Platí to najmä vtedy, ak hľadáte jednoduchý alebo populárny dopyt, pre ktorý môžete ľahko získať informácie priamo pozretím  si videa.

Ak niečo vyhľadávate na Googli, je takmer isté, že sa vám v hornej časti zobrazí výsledok v podobe videa. Je to preto, aby ste mohli rýchlo získať odpoveď. A to je presne dôvod, prečo Google miluje video. Je pútavé a poskytuje používateľom okamžitý pocit  uspokojenia. Okamžite dostanú to, čo hľadajú a po čom túžia.

Na sociálnych sieťach dominujú videá

Video je dnes v online priestore  veľkým hitom. Ľudia sa môžu dozvedieť to, čo chcú a potrebujú vedieť za niekoľko desiatok sekúnd.. Dobrým spôsobom, ako si udržať  pozornosť publika, je rozdeliť obsah video produkcie do série videí. Každé video môže byť úplne krátke a môže pokrývať čiastkovú tému alebo oblasť. Je však tiež dôležité udržať si pozornosť divákov. Priemerná doba pozerania videa na internete je vraj približne len niekoľko sekúnd. Ak video nezaujme, divák okamžite odchádza niekam inam.

Video predstavuje pridanú hodnotu

Video ponúka pridanú hodnotu pre vašu marketingovú stratégiu a prezentáciu firmy. Prečo sa oplatí investovať do profesionálneho video obsahu? Tu je niekoľko dôvodov:

  • Video obsah a návštevnosti webu

Podľa kvalifikovaných prognóz budú videá tvoriť viac ako 80 percent všetkej internetovej prevádzky.  Menia spôsob, akým komunikujeme a absorbujeme informácie. Rastúce množstvo video obsahu  na internete a rastúca produkcia rôznych druhov videí má vplyv aj na reklamné aktivity firiem.

  • Video obsah má pozitívny vplyv na jeho účinnosť

Videá vložené do marketingových e-mailov môžu  zvýšiť mieru kľúčových ukazovateľov výkonnosti (KPI). Konverzný pomer na vstupných webových stránkach sa tiež môže výrazne prejaviť, ak je tam vložené video. Pri rozhodovaní o kúpe zákazníkom pomáhajú najmä produktové videá. Obsah videa môže zlepšiť výkonnosť vašej vlastnej webovej stránky.

  • Úspešnosť videa

Pri video produkcii je vždy dôležité si uvedomiť, akú cieľovú skupinu chceme osloviť. S akou motiváciou táto používateľská skupina sleduje videá na webe. Video obsah by mal vždy ponúkať pridanú hodnotu pre diváka. Ideálne je preto video produkciou vytvoriť prepojenie medzi zábavou a obsahom. Ak je obsah pre používateľov zodpovedajúci a zaujímavý, zvyšuje sa aj pravdepodobnosť, že video bude zdieľané na sociálnych sieťach. Úspešnosť videa sa zvyčajne meria podľa dosahu, interakcie a kliknutí.

  • Pohyblivé obrázky priťahujú pozornosť

Častým používaním sociálnych sietí a multi-screeningu je pre používateľov ťažšie sústrediť sa na jednu vec. Ľudia tráviaci veľa času surfovaním na internete dokážu intenzívnejšie a efektívnejšie absorbovať a filtrovať dôležité informácie. Môžu tiež lepšie vykonávať multitasking a nájsť obsah, ktorý je pre nich podstatný. Video musí okamžite upútať pozornosť používateľa, automaticky ho zaujať a presvedčiť.

  • Videá vzbudzujú emócie

Videá v nás vzbudzujú emócie. Oveľa rýchlejšie a efektívnejšie ako len text alebo fotografie. Zmes vizuálnych a sluchových podnetov nás oslovuje a zážitok z videa je trvanlivejší. Videá s pohyblivými obrázkami sa stávajú hmatateľnejšími, expresívnejšími a ostrejšími hlavne vtedy, keď je jeho obsah prezentovaný v emocionálnom príbehu.

  • Video ovplyvňujúce naše správanie

Naše emócie vyvolávajú rôzne neurónové a fyzikálno-chemické reakcie v našom mozgu. Majú vplyv na naše rozhodnutia a na to, ako sa správame. Ktoré video si pozrieme do úplného konca, a ktoré nie. Posolstvo firmy alebo značky má preto väčšiu šancu zostať v mysliach ľudí, ak sú oslovovaní emocionálne aj prostredníctvom videa.

Video je marketingovým nástrojom

Profesionálne zvládnutá video produkcia objednaná konkrétnym zákazníkom má poskytnúť video s pridanou hodnotou pre používateľov. Hodnotou jasne definovanou a sprostredkovanou. Keď sa to všetko vezme do úvahy vo video produkcii a marketingu, potom sa video môže stať dokonalým doplnkom integrovaného marketingového mixu každej spoločnosti.

Zdielať na Facebooku
Zdielať na LinkedIne

Pozrite si naše referencie

Slovak Aerobic Open 2021

Herecká výzva

Hermes komunikátor roka

Zaujímate sa o

?

Ak chcete vedieť viac, stačí nás kontaktovať so záujmom o bezplatnú a nezáväznú konzultáciu.

Môže vás zaujímať